2017/11/16

NO I PO SEZONIE / SO NEXT SEASON GONE

Kochani witajcie ponownie! Bardzo długo mnie nie było na blogu i nadal nie mogę uwierzyć jak szybko płynie ten czas. Kolejny sezon już za mną.

Dużo się zmieniło, dużo wydarzyło. Poznałam kolejnych ciekawych i sympatycznych ludzi, nawiązałam nowe przyjaźnie, nauczyłam się wielu rzeczy, mam kilka pomysłów, wiele planów, marzeń i mam nadzieję, że nie skończy się jedynie na słomianym zapale.

Dzisiaj małe podsumowanie co u mnie słychać i kilka przemyśleń a więc zapraszam do czytania!

Dear Readers welcome back! I wasn't here a long time and still I cannot believe how fast the time goes. Next season behind me!
Many things changed, many things happened. I have met many interesting and friendly people, have made new friends, have learnt new things, have many new ideas, plans and dreams and I hope it won't be a flash in the pan. 
Today a little summary about what is going on in my life and some thoughts so let's get started to read.

Mieszkam w miejscowości typowo turystycznej, gdzie życie toczy się od sezonu do sezonu, który trwa mniej więcej od połowy kwietnia do końca października. W sezonie każdy pracuje na wysokich obrotach, aby zapewnić turystom udany wypoczynek i niezapomniane wspomnienia.

I live in typically tourist place where life goes round from season to season. The season lasts from April till the end of October. In the season everybody works pretty intense to make great and unforgettable holidays for all tourists.


hotel na wakacje w Turcji
Początek listopada jest czasem na przestawienie się na tryb zimowy i chociaż temperatura w dzień jest typowo wiosenna to opustoszałe hotele i plaże, zimne wieczory, żółte opadające liście z drzew i zapach dymu wydobywającego się z kominów przypominają, iż na odpoczynek i przygotowania do kolejnego sezonu mamy aż i tylko pięć miesięcy.

Dlaczego aż i dlaczego tylko?

The beginning of November is the time to change for winter mode and even the temperature during a day is like spring time the empty hotels and beaches, cold evenings, yellow leaves falling from the trees and the smell of the smoke from chimneys remind us that for rest and to prepare for next season left only five months!
Why so much or maybe so little?

Po zakończonym sezonie turystycznym wiele osób wraca do swoich domów w innych miastach, inni zaczynają kolejną pracę lub wracają do szkoły, reszta po prostu wypoczywa. 
Tak, niektórzy nie pracują przez pięć miesięcy. Zapewne wiele z Was w tym momencie im zazdrości. Miejcie jednak na uwadze, że praca w turystyce to nie 40-godzinny tydzień pracy z możliwością wzięcia urlopu. To praca 7 dni w tygodniu, zazwyczaj po kilkanaście godzin dziennie w 40-stopniowym upale. Dlatego też uwierzcie, że ten wypoczynek jest w pełni zasłużony.

After the end of the season many people come back to their houses in other cities, others start new job or going back to school, the rest simply relax.
Yes! Some people don't work for five months. I think many of you just right now started to being jealous but do not forget that working in tourism is not a 40 hours per week job with holidays. It is a 24/7 job usually in 40 degrees hot. So believe me those people deserve for the holidays. 

sezon w Turcji
Pięć miesięcy mija w nieubłaganym tempie bo trzeba nadrobić zaległości w kontaktach z rodziną, z przyjaciółmi, pomóc przy zbiorach oliwek czy pomarańczy. przygotować się do kolejnego sezonu czy do egzaminów na studia. Każdy spędza ten czas na swój własny sposób.

Five months passes so quickly because everybody wants catch up the time with their families, friends. They need to help gathering olives or oranges from plantations. Some of them need to prepare for exams for university and others prepare their businesses for next season. Everybody spends it on their own way.

Dla mnie sezon także się zakończył i jednocześnie rozpoczął, gdyż zaczynam nową pracę. Jestem lekko podekscytowana i zdenerwowana. Zawsze każda zmiana czy nowość wywołuje uczucie niepewności, lekkiego strachu i obawy czy sobie poradzę więc trzymajcie za mnie kciuki!

Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda zima w Turcji, czym będę zajmować się w  mojej nowej pracy zapraszam na kolejne posty! Miłego czytania! Pozdrowienia z Turcji!

For me the season also finished and at the same time started cause soon I'm starting a new job. I'm a little bit excited and nervous. Always new thing or changes cause that we feel insecure, a little bit nervous and afraid if we can handle new responsibilities.

If you are curious how the winter in Turkey looks like, what I will do in my new job come back to read my new posts! Enjoy reading! Greetings from Turkey!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz